Česká značka Škoda stále vévodí mezi novými, ale i bazarovými vozy. V dnešním článku přinášíme tipy jak kupovat Škodovku v českých bazarech.

Vozy Škoda se vyrábí v Mladé Boleslavi a jsou jedinou ryze českou značkou (byť ji vlastní německý koncern Volkswagen). Ročně se u nás prodá přes 50 000 nových vozů a dle odhadů zhruba 2-3x tolik ojetých. Jistě si tak snadno spočítáte, že spousta Škodovek v bazarech jsou auta z dovozu. Škoda totiž v posledních letech výrazně vzrostla v oblibě na zahraničních trzích (zejména Čína). K nám se ale nejčastěji dováží ojeté vozy z Německa.

Jak koupit ojetý vůz Škoda?

Máte hned několik možností, jak vůz koupit. Jako první se asi každý začne dívat do inzerátů v tisku či na internetu (prodám škoda felicia). Většina z nás si asi řekne, že koupit auto od soukromého majitele je nejvýhodnější. To ale není vždy pravda – rovněž můžete koupit auto s pochybnou historií nebo v havarijním stavu (ikdyž to tak na první pohled nevypadá). Druhou možností je navštívit autobazary. Tam je velká výhoda v tom, že v případě Škodovky máte široký výběr vozů – často si můžete vybrat třeba z 10 různých aut v podobné cenové hladině. A poslední možnost je dovoz ze zahraničí. Ten se vyplatí především u dražších vozů kvůli souvisejícím poplatkům.

A doporučení na závěr

Každý prodejce se snaží co nejvýhodněji prodat a vy zase koupit. Kupující je většinou ve výhodě, protože konkurence je velká, a proto se nebojte smlouvat. Zároveň nikdy nekupujte zajíce v pytli. Vždy chtějte prohlídku v nezávislém autoservise, která by měla odhalit, zda uváděné informace jsou pravdivé (nebourané, rok výroby, stav kilometrů, atd.).

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.