Jak udělat z dobrého vozidla ještě lepší a výkonnější? Snadné a rychlé řešení nabízí chiptuning, který se mezi milovníky rychlých aut činí neutuchající popularitě. Co byste měli o zvýšení výkonu motoru vědět a co všechno tento proces obnáší?

Olomouc chiptuning

Chiptuning stručně a jasně

V čem vlastně chiptuning spočívá? Jeho princip je velmi jednoduchý. Během několika minut je přehrána řídicí jednotka, a výkon motoru je tak zvýšen až o 30 procent. Konstrukce vozidla nevyžaduje žádné úpravy, což celý proces činí ještě jednodušším a rychlejším. Se zvýšením výkonu motoru paradoxně souvisí také snížení spotřeby paliva, které může činit až 15 procent, což rozhodně není zanedbatelné množství.

Na co si však dát pozor? O spolehlivost dané chiptuningové firmy mnoho napoví nejen konkrétní zkušenosti zákazníků, ale také další služby a záruky, které poskytuje na softwarové úpravy a své služby celkově.

Další úkony související s chiptuningem

Důležitou součástí chiptuningu je nepochybně diagnostika řídicí motorové jednotky. Ta by měla být provedena před samotným chiptuningem a rovněž i po jeho dokončení. Neméně podstatné je měření emisí pomocí dynamického testu. Na jeho základě je majitel vozidla ujištěn, že emise nepřekračují stanovené limity ani po zvýšení výkonu motoru a nečekají jej nežádoucí komplikace. Chiptuning zahrnuje také zálohování originálního softwaru na CD. Díky tomu je možné v budoucnu v případě potřeby přehrát software do původní podoby, a snížit tak výkon na výchozí úroveň.

Zajímá vás chiptuning v Olomouci a okolí? Dobrou zprávou je, že síť chiptuningových center se neustále rozšiřuje, takže není nutné jezdit do vzdálených firem. V Olomouci chiptuning je velmi dobře dostupný. Vyššímu výkonu vašeho vozidla tak už nestojí nic v cestě.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.