V dnešním článku vám představíme značku Land Rover, která je známá především pro skvělá terénní a víceúčelová vozidla.

Stručně o historii automobilky

Značka Land Rover byla založena v roce 1948 ve Velké Británii. Základy značky položil Maurice Wilks, tehdy šéf designérů značky Rover. Inspiroval se terénním vozidlem americké armády Jeep s pohonem 4×4. Land Rover se tak stala teprve druhou značkou na světě, která vyráběla vozy s náhonem na všechna čtyři kola.

Nové i ojeté automobily značky Land Rover za dobrou cenu můžete koupit u prodejce CARTec v Brně

Při návrhu využil toho, že po válce byl dostatek hliníku (pozn. tenkrát byla většina letadel vyrobena z hliníku a po válce nebyla potřeba) a vytvořil z něj novou slitinu Birmabright, která se stala základem pro konstrukci vozů. Vynikala především vysokou odolností proti korozi a tím si získala značnou oblibu zejména při použití v nehostinných podmínkách.

Land Rover se postupně stal známým po celém světě. V roce 1994 celou skupina koupila firma BMW, která ji v roce 2000 prodala Fordu a v současné době je od roku 2008 v držení indické automobilky Tata Motors.

Přehled modelové řady Land Rover

Freelander 2

Freelander 2 se řadí do  segmentu kompaktních SUV. K dispozici jsou benzínové i dieselové motory s šestistupňovou manuální převodovkou. Vybaven je celou řadou moderních systémů například Terrain ResponsreTM (usnadňuje řízení vozu v terénu).

Discovery 4

Již čtvrtá generace populárního všestranného sedmimístného modelu Discovery 4. Nabízí lepší jízdní vlastnosti díky přepracovanému podvozku a také nově součástí adaptivní 6-stupňová automatická převodovka.

Range Rover a Range Rover Sport

Range Rover se stal vlajkovou lodí značky Land Rover. Nabízí perfektní zpracování (možnost úprav vzhledu díky Range Rover Autobiography) a spoustu novinek. Nový model roku 2010!

Defender

Legendární model, který se osvědčil napříč různými extrémními podmínkami po celém světě.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.