zimní pneumatiky

Vyděsil vás titulek článku, anebo si říkáte, že do povinného přezouvání je ještě spousta času? Chyba lávky! Zima pomalu klepe na dveře, a kdo je připraven, není překvapen. To platí zejména u přezutí vozidel, protože již brzy se začnou před pneu servisy táhnout obrovské fronty řidičů, kteří celý proces výměny gum nechali na poslední chvíli. Jako každý rok i letos přichází přední lídři s novinkami a zajímavými modely, jež vám učarují svým výkonem i cenou. Navíc už nyní můžete sledovat testování zimního pneu a vybrat si svého favorita.

Zimní pneumatiky s předstihem 

S první letošní novinkou se letos vytasil Nokian. Prémiový model Nokian WR SnowProof slibuje bezstarostnou jízdu na zimní vozovce. Výrobce kombinuje zkušenosti a požadavky řidičů s praxí z alpských cest i severních zemí. Díky tomu dává vyniknout vyvážené jízdní reakci ve všech podmínkách, a to nejen na sněhu, ale též sněhové břečce až po klasicky mokrou vozovku. Zajímavý je první test oblíbené Barum Polaris 5, loňské novinky: tento model vyniká skvělými vlastnostmi a též dostupnou cenou, jež potěší řidiče napříč věkovými kategoriemi. Vítězem testu se staly gumy Bridgestone Blizzak LM005 vyrobené ze směsi Bridgestone Nano Pro-tech s vysokým obsahem siliky. Pneu tak zůstává měkké i během zimních teplot.

Letošní testy prozradily vítěze

Druhý letošní test pneumatik zahrnoval i velmi žádaný model GoodYear UltraGrip Performance+, novinku nahrazující původní model Gen-1. Tyto gumy jsou určeny především pro výkonné vozy. Výrobce vsadil na vylepšenou deformační zónu pneumatiky, což garantuje maximalizaci brzdného účinku a zároveň efektivní pohyb a přilnavost na sněhu, ledu a to i při nízkých teplotách. Chcete-li investovat do své bezpečnosti, dejte přednost kvalitním gumám od světových lídrů. Pouze ti vám nabízí nejlepší vlastnosti za extrémních zimních podmínek. Samozřejmě, pokud patříte mezi sváteční řidiče a cestujete pouze po upravených městských vozovkách, můžete investovat do ověřených a cenově dostupných gum. Nicméně přezutí nemine žádného řidiče, proto dobře vybírejte a rezervujte si svůj termín přezutí včas.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.