obytné dodávky

Během posledních několika let se zvýšil zájem o pronájem automobilu nebo pronájem obytné dodávky.  Tento model západních sousedů se stává populárnější zejména u rodin s dětmi, ale také u mladých lidí, kteří se rozhodnou pro cestování ve skupinách. Ovšem není to jen o cestování na dovolenou. Půjčená dodávka může posloužit i k jiným účelům. Ptáme se proč? Existuje mnoho důvodů a nejdůležitější z nich si můžeme probrat v tomto článku.

Více komfortu pro celou rodinu i pro firmy

Často se jedná o vozy pro každodenní potřebu – cestování do práce nebo na vysokou školu, přesouvání mezi setkáním s klienty nebo prostě jako dopravní prostředek pro přesun materiálu a různého zboží, ale samozřejmě i jako doprava jiných osob. Každý vůz je přizpůsoben potřebám klientů a tak je nabídka půjčoven opravdu široká.

Zákazníci často prostě nechtějí použít svá auta (pokud je tedy vlastní) k takovým účelům, jako je například dovolená, a to z důvodu, že jejich malé děti by mohly ušpinit čalounění. Jejich vůz by pak nevypadal tak reprezentativně. Pokud je naše auto používáno k dojíždění do zaměstnání, je s největší pravděpodobností příliš malé, aby vyhovovalo všem členům rodiny. Proto je optimální řešení půjčit si dodávku asi vyhovující pro všechny. Jde také o to, že dovolenou si chce každý užít po svém a nabídka půjčoven je jistě lákavá. Není třeba se zbytečně honit a ohlížet se na ostatní cestující. Můžeme se během cesty podívat na místa, která se nám zrovna zalíbí a zůstat tak jak dlouho budeme chtít. Čas je tady v tomhle případě na naší straně.

Pokud chceme tedy na dovolenou jet přímo obytnou dodávkou, máme možnost si vybrat z několika typů. Vozy nabízejí dokonalý komfort, který mnohdy předčí naše očekávání. Je to vlastně takový hotel na kolečkách, který splňuje všechny požadavky na ubytování v přírodě. Vozy mají výbavu od té obyčejnější až po tu luxusní a dokonalou. Odpadá tady tak shánění ubytování. Nepřeveze nás ani nepřízeň počasí, takže se nemusíme bát, že v případě deště se nebudeme mít kam schovat.

Cesta na dovolenou v půjčené dodávce tak může být považována za dobrodružnou, stylovou a originální.

Bezpečnost cestování

Cestovat v půjčené dodávce také znamená výhodu, do které počítáme povinné ručení či jiné pojištění, dálniční známky, pravidelný servis auta, což je čistě v kompetenci půjčovny a kromě toho dostaneme vždy plnohodnotné auto s pneumatikami odpovídajícím aktuálnímu období. O tom všem se můžeme informovat hned na začátku našeho úmyslu, půjčit si dodávku. Všechny podmínky je dobré si dobře nastudovat. Také bychom se měli ujistit, zda je možné se zapůjčenou dodávkou vycestovat do zahraničí nebo zda je povoleno v interiéru auta kouřit. Některé firmy to neumožňují a tak je dobré se o tom informovat ještě před podpisem smlouvy. Na nás jen zbude koupit si pohonné hmoty, protože na vodu auto bohužel nejezdí.

Na co si dát pozor

Jestliže uvažujeme o půjčení dodávky, měli bychom si určitě dát pozor na několik detailů, které jsou důležité ještě před podpisem smlouvy. Jde zejména o spolehlivost firmy. Můžeme se o ní dozvědět více třeba na internetových stánkách, z recenzí klientů, kteří si půjčili auto před námi. Upoutat pozornost by jsme měli na vozový park námi vybrané firmy. Pokud na nás nabízená vozidla neudělali dobrý dojem nebo pokud vykazují známky rzi a jiných pochybných vad, raději se obraťme a poohlédněme se po jiné firmě.

Pokud ovšem máme dodávku již vybranou, před jejím převzetím si auto dobře prohlédněme. I zdánlivě malá prasklinka na skle nebo jiná chyba a nedostatek ve výbavě nám pak může docela dobře zkomplikovat život.

Informace na závěr

Půjčovny nabízejí k pronájmu své vozy jak ke krátkodobému zapůjčení, tak i k dlouhodobému pronájmu. Těchto služeb využívají i mnozí živnostníci nebo začínající podnikatelé, kteří ještě nedisponují většími vozy pro svůj business. Je také dobré vědět, že k řízení takové dodávky postačí řidičský průkaz skupiny B, ale záleží samozřejmě i na tom, jaký typ vozu si chceme půjčit. Také výjezd za hranice z půjčeným autem je možný do všech zemí EU. Zapůjčit si dodávku tedy je dnes běžnou záležitostí a na trhu máme mnoho spolehlivých a prověřených firem, které nám jistě i poradí, který vůz by byl pro naše účely vhodný.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.