Matador MP 44 Elite 3

Léto je za dveřmi, takže je nejvyšší čas zvážit, do jakých letních pneu budete investovat. Který výrobce u vás vyhraje? Bude to Continental s novými modely gum, Barum pneu či jiná, cenově dostupná značka? U mě byl jasným favoritem od začátku Semperit a Matador.

Moje žena nepatří mezi zkušené řidiče a přišla s myšlenkou, že nejlepší bude pořídit univerzální pneumatiky pro celoroční provoz bez přezouvání. Takové gumy jsou sice cenově výhodně, nicméně jedná se pořád o nějaký kompromis, který řidič jezdící pouze svátečně a navíc vždy na upravených cestách v centru města nepozná. Univerzální pneumatiky se rozhodně nehodí pro náročné jezdce, kteří tráví hodiny za volantem na dálkových cestách, chtějí si jízdu užít na maximum a přitom bezpečně a čekají od pneumatik skutečnou výdrž, přilnavost a trakci.

Pneumatiky na zimu vás finančně nezruinují

Asi jako každý řidič se i já vždycky zhrozím, když vidím, že je čas sednout k internetu a vybrat nové letní pneu. Letos mě čeká nákup nových, proto jsem se zpočátku rozhodoval mezi značkami Semperit a Matador. První zmiňovaný výrobce působí na trhu již desítky let a za tu dobu se naučili vyrábět pneumatiky pro potřeby náročných řidičů ve vynikajícím poměru ceny a kvality. Pneumatiky Matador patří pod Continental, jsou cenově dostupné a přitom spolehlivé a výkonné.

Letos vyhrál Semperit

Letní pneumatiky Semperit Comfort Life 2 jsem nakonec zvolil pro jejich vysokou odolnost vůči aquaplaningu a kratší brzdné dráze na mokru. Při jízdě na dešti je zkrácení brzdné dráhy a stále komfortní za každé situace. Pneumatiky mají nízkou hlučnost prakticky na jakémkoliv povrchu a o svém výkonu mne přesvědčily na rovné i zatáčkové silnici. Rozhodně mohu za sebe doporučit též Matador MP 44 Elite 3, jež se vyznačuje vysoce výkonnými vlastnostmi. Hodí se ale spíše pro automobily střední a vyšší střední třídy.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.